پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
یکشنبه، 31 تیر 1403 - 20:55   
 
 
   آخرین اخبار  
  اولویت های وزیر بعدی راه و ترابری در حوزه ریلی
  مسیر پروژه راه آهن لرستان تغییر کرد
  اولویت راه آهن چابهار زاهدان
  ورود واگن‌ های چینی به پایتخت تا سال آینده
  راه آهن یک سال دیگر به شهرکرد می رسد/ هموار شدن راه ایجاد کریدور ریلی اصفهان اهواز
  ۳۰ هزار میلیارد تومان به پروژه راه آهن کرمانشاه خسروی اختصاص یافت
  ایران با خط جدید ریلی به پاکستان وصل می‌ شود
  راه آهن کشور را به ریل پیشرفت بازگردانید
  تلاش اروپا در توسعه راه آهن برای مقابله با آلودگی هوا
  پروژه قطار سریع السیر مشهد در آستانه قرارداد با ژاپنی‌ها
  تامین قطار سریع السیر با سرعت 300 کیلومتر در 1400
  ایستگاه قطار‌ های سریع السیر چین از نمای بالا (فیلم)
  7 تا از سریعترین قطار ها/فیلم
  ساخت قطارهای سریع السیر با سرعت 500 کیلومتر در چین/تحریم و سرعت تاسفبار قطارها در ایران
  قطار سریع السیر چگونه کار میکند + فیلم مستند
  پنج نکته شگفت انگیز در مورد قطارهای سریع السیر ایران/ ضرورت رفع تحریم ها جهت تامین منابع مالی احداث قطارهای پرسرعت
  پول لازم برای قطار سریع السیر در ایران چقدر است؟/تنها راه رفع تحریم ها و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است
  سرمایه گذاری در حوزه ریلی ۱۵۰ میلیارد دلار عایدی در سال برای کشور
  سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی ضرورت دارد
  سرمایه گذاری میلیاردی اسپانیا در توسعه زیرساخت های ریلی
  نیاز سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در صنعت ریل/درصورت ادامه تحریم و عدم سرمایه گذاری در زیرساخت های ریلی، سالانه حدود10 هزار کشته و ده ها هزار مجروح و قطع عضو و قطع نخاع به در ملت ایران تحمیل خواهد شد
  تلاش سه ساله شرکت راه آهن بر ضد تولید ملی
  بریلی شدن سود ریلی های بورس تهران!
  افتتاح قطار سریع السیر ملی روسیه تا 2 سال آینده و راه آهن پرسرعت ایران اندر خم یک کوچه!
  برنامه های پیشنهادی متخصصین ریلی به دکتر مسعود پزشکیان
  آغاز یکپ قطعه ریلی مهم/ راه آهن شیراز عسلویه کلید خورد
  نیاز سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری در صنعت ریل در یک دهه آینده
  جدول فهرست کشورهای جهان بر پایه قربانیان ناشی از تصادف/کشورهایی که بیشترین سرمایه گذاری ریلی را داشته اند کمترین کشته نسبت به جمعیت و وسعت را دارند
  پزشکیان و اتصال راه آهن ایران به دریای سیاه
  پزشکیان و رساندن میانگین سرعت قطارها یه 120کیلومتربر ساعت
  پزشکیان و احداث 3000کیلومتر خطوط ریلی برقی پرسرعت
  پزشکیان: تامین ده هزار اتوبوس و دو هزار واگن مترو
  فانتزی راه آهن رشت آستارا؛ ساخت راه آهن رشت آستارا با سرمایه ایرانی، پوست خربزه است
  گزارش تصویری | افتتاح راه آهن سراسری زنجان در مهر ماه ۱۳۱۹ ه.ش
  دستور معاون ریاست جمهوری به وزیر راه برای اصلاح وضعیت وخیم صنعت ریلی + سند
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 106824صفحه نخست » اقتصاد- انرژِیپنجشنبه، 14 تیر 1403 - 09:45
فساد نفتی با اسم رمز محرمانه!/ زیان روزانه ۲۶ میلیون دلاری ایران برای ارزان فروشی و هزینه مبادله زیر تحریم!
  
ترابر نیوز:

تا زمانی که دولت فکر می کند علامه دهر است و دیگران چیزی نمی فهمند، باید همین راه ها را برویم و در نهایت از داخل آن بابک زنجانی ها به وجود می آید.

فساد نفتی با اسم رمز محرمانه!/ زیان روزانه ۲۶ میلیون دلاری ایران برای ارزان فروشی و هزینه مبادله زیر تحریم!
 
 

تین نیوز

مسعود دانشمند فعال حوزه کشتیرانی می گوید: تا زمانی که دولت فکر می کند علامه دهر است و دیگران چیزی نمی فهمند، باید همین راه ها را برویم و در نهایت از داخل آن بابک زنجانی ها به وجود می آید، اگر دولت به خبرگان بخش خصوصی اعتماد کند می تواند به راحتی تجارت و صادرات و واردات انجام دهد. دولت باید به بخش خصوصی که ریشه آن در کشور است اعتماد کند نه اینکه به قول آقای مخبر با ریسک و نگرانی از کسانی که هویت مشخصی ندارند خرید کنند.

به گزارش تین نیوز به نقل از اقتصاد۲۴، بازار شعار های دو نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری داغ است، اما در این میان سخنان برخی سیاسیون در ستاد های انتخاباتی و آمار و ارقامی که از فروش نفت و شیوه مبادله آن می دهند نشان از وضع نامطلوبی دارد که شاید تنها در روز های باقی مانده به روز رای گیری درباره آن سخن گفته می شود. در این میان سخنان محمد مخبر، معاون اول دولت سیزدهم و شیوه خرید کالا های اساسی توسط آن ها عمق فاجعه را بیشتر نشان می دهد و گفته های مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سوءاستفاده برخی از این وضعیت فاجعه بار را به رخ می کشد.

 

 

اوایل هفته ویدیوئی از مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد که او در جلسه ای که برای حمایت از مسعود پزشکیان برگزار شده، نشسته و از آمار و ارقام تخفیفاتی می گوید که برای فروش نفت به یک کشور خاص داده شده است و همچنین از سوالاتی حرف می زند که جوابش برای او که عضو مجمع تشخیص است نیز یک چیز بوده: «هیس! محرمانه است».

انصاری در این جلسه می گوید: «به قیمت به خاک سیاه نشاندن ملت در حال کاسبی هستند، هم اکنون افتخار می کنند که روزی یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت می فروشند، سوال بنده به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که چه کسانی نفت می فروشند؟ اسامی آن ها را اعلام کنید، اما می گویند هیچ چیزی نگویید، چون دشمن متوجه می شود. می گوییم به چه کسی می فروشید؟ می گویند هیچ چیز نگویید، چون مشتری می پرد و آمریکا رصد می کند. چند می فروشند؟ می گویند محرمانه است. پول آن در کدام حساب می رود؟ می گویند حساب نمی شود، چون آمریکایی ها تحریم کرده اند و پول ها برمی گردد. می گوییم پول ها از چه طریقی برمی گردد؟ می گویند از طریق صرافی ها. می گوییم صرافی ها برای کیست؟ می گویند محرمانه است نمی شود گفت.»

او در ادامه درباره اینکه این مبادله با کدام کشور صورت گرفته، اینگونه می گوید: «بخش عمده ای از این پول کجاست؟ همه در یک کشور است. می پرسیم آن کشور پول شما را می دهد؟ می گویند خیر، نگه داشته اند و فقط می توانیم کالا بخریم. کالا را چه کسی وارد می کند؟ باز نمی گویند.»

انصاری نامی از کشور خاصی نمی برد، اما همه می دانیم که چین خریدار عمده نفت ماست. او همچنین درباره تخفیفات و اتفاقاتی که در این بین می افتد، عنوان کرده: «یک گروهی شده اند که به نام دورزدن تحریم، می گویند جاده را باز نکنید، چون ما جاده فرعی بلدیم. روزانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت می برند و بین ۱۵ تا ۳۰ دلار در هر بشکه نفت تخفیف می دهند که میانگین آن در روز حداقل حدود ۲۶ میلیون دلار از پول مردم ایران به خریدار انحصاری نفت تخفیف می دهند.»

عددی که انصاری اعلام می کند یعنی دست کم سالی ۱۰ میلیارد دلار زیانی که به مردم ایران تحمیل می شود.

ضرر ۲۵ درصدی معامله با چین

مسعود دانشمند، فعال حوزه کشتیرانی، صحبت های مجید انصاری را اینگونه تحلیل کرده است: «ببینید در این دنیا و با این تجهیزات و اینترنت دیگر هیچ چیز محرمانه ای وجود ندارد. ما هم اکنون نفت را به کشور چین می فروشیم و بین ۸ تا ۱۰ دلار بر روی هر بشکه تخفیف می دهیم، اما آن ها می گویند ما نفت شما را می خریم، ولی پول را به صورت یوآن نزد خودمان نگه می داریم که یا باید از ما جنس بخرید و یا اگر می خواهید پول خود را آزاد کنید و از کشور دیگر خرید کنید، حدود ۱۶ درصد هزینه جابه جایی ارز خواهد شد، که با تخفیفی که ما بر روی نفت به این کشور می دهیم حدود ۲۵ درصد زیان معامله ما با چینی هاست.»

او البته می گوید که می توان جلوی این ضرر را گرفت و از بخش خصوصی برای فروش نفت استفاده کرد. دانشمند گفته: «چین فعلاً تنها مشتری دولت ما است، اما اگر این کار به بخش خصوصی واگذار شود آن ها مشتری های بیشتری پیدا خواهند کرد و قرارداد های بهتری خواهند بست و پول آن را هم خواهند گرفت. متاسفانه دولت داشته های کشور را به ثمن بخس می دهد تا مایحتاج مردم را فراهم کند، اما به قابلیت های کشور توجهی ندارد.»

دانشمند ادامه داد: «اگر نرخ ارز در کشور تک نرخی شود و به صادرکنندگان توجه ویژه شود و صادرات را توسعه دهیم، به راحتی می توانیم درآمد صادراتی خود را به مرز ۶۵ میلیارد دلار در سال برسانیم و صادرات غیرنفتی ما می تواند جواب واردات کشور را بدهد. اینگونه است که می توانیم استقلال پیدا کنیم و یقه خود را از دست چینی ها خلاص کنیم. من آماده هستم به هر دولتی که بر سر کار بیاید و با هر ایدئولوژی ای که باشد، در جهت منافع ملی مشاوره رایگان دهم تا اوضاع بهتر شود.»

خرید کالای اساسی از وسط دریا

شیوه واردات در کشور نیز اوضاع بهتری از صادرات نفت ندارد و آنچه که محمد مخبر، معاون اول مرحوم ابراهیم رئیسی در گفت وگویی که از تلویزیون پخش شد، عنوان کرد و از شیوه خرید کالا های اساسی، آن هم به صورت عجیب رونمایی کرد، نشان از اوضاع بدی است که کشور را با بحران مواجه کرده است. او در این برنامه می گوید: «از کشتی هایی که در دریا در حال عبور هستند و کالا های مورد نیاز ما را دارند با اینکه برای کشور های دیگر هستند، خرید کردیم. ما توانستیم از بنادر کشور هایی که خیلی هم رابطه خوب و مناسبی با ما نداشتند، از کشتی های پهلوگرفته، ذرت، کنجاله و جو بخریم و به داخل کشور بیاوریم.»

شیوه ای که مخبر به آن اشاره می کند در هیچ جای جهان مرسوم نیست و ریسک بالایی هم دارد که خود او نیز به آن اشاره دارد: «یک بخشی از آن ریسک بود که پول را بدهیم آن هم در جایی که هیچ چیز آن در اختیار ما نیست و یک کشتی است که روی آب است و پول را بدهیم و برود و کالا را نیاورد، و یا کشوری که کالا را خریده سفت ایستاد، اما (مرحوم ابراهیم رئیسی) با شجاعت گفتند که این کار را انجام دهید و همین کار را انجام دادیم.»

در همین خصوص، از مسعود دانشمند پرسیدم که شیوه معمول خرید و فروش دریایی به چه صورت است و او در پاسخ گفت: «اصولاً خرید و فروش به این صورت انجام می شود که خریدار و فروشنده یک کشتی را اجاره می کنند تا کالا را از مبدأ به مقصد برساند، پس صاحب کشتی مالک کالا نیست که بخواهد آن را به فرد دیگری بفروشد و یا تغییر مسیر بدهد و به کشور دیگری برود، مگر اینکه با خریدار و مالک اصلی کالا توافق شود.»

این فعال حوزه کشتیرانی ادامه داد: «مثالی بزنم؛ فرض کنید کالا برای کشور عراق باشد، به هرحال دولت آن کشور آن را برای مصارف خود خریده است و به آن نیاز دارد. البته ممکن است برای یک محموله استثنا چنین اتفاقی که آقای مخبر گفت رخ دهد، ولی اصلاً اتفاق روتین و معمولی نیست و عرف نیست. شما حتی اگر به یک کشتی بگویید حاضر هستید کالای آن ها را به دو برابر قیمت بخرید، خواهد گفت که به من ربطی ندارد و با صاحب کالا صحبت کنید. بنده سال های سال است که در حوزه کشتیرانی فعالیت دارم و تجارت جهانی را می شناسم به همین دلیل می گویم چنین روش کاری اصلاً معمول نیست.»

دانشمند، حرف های محمد مخبر را شوخی می داند و گفته: «به نظر من حرف های آقای مخبر را باید شوخی تلقی کرد، چون چنین کاری عرف نیست، البته ممکن است که کشوری کالایی را بخرد و به فروشنده بگوید اعلام نکنید تا به صورت پوششی باشد، اما به هرحال خریدار تغییر نخواهد کرد. باز مثال بزنم؛ مثلاً ما می توانیم کالایی مثل جو و ذرت را از برزیل بخریم و توافق کنیم که اسمی از ما برده نشود و حتی مقصد را کشور دیگری اعلام کنیم و در نهایت وارد بندر امام شود تا مثلاً تحریم ها را دور زده باشیم، اما رویه این نیست که کالا را بتوانیم با یک تماس از کاپیتان کشتی بخریم و به نظر من با منطق کشتیرانی سازگاری ندارد.»

او همچنین درباره این قسمت از سخنان سرپرست نهاد ریاست جمهوری که گفته ریسک می کرده اند و مطمئن نبودند اگر پولی می دهند بتوانند کالا را تحویل بگیرند، عنوان کرد: «باز تاکید می کنم این امکان وجود دارد که نام مقصد و خریدار را به گونه دیگری بزنند که به صورت پوششی باشد، اما به هرحال نمی توان کالا را به فرد دیگری تحویل داد و فروخت. ما به دلیل پوششی بودن و تغییر نام بار ها مورد سوءاستفاده قرار گرفته ایم و برای همین است که هرازچندگاهی شنیده می شود که می گویند پول ما را بردند و کالای ما را ندادند. به هرحال خرید به این صورت دارای ریسک است، چون نام ها و کشور تغییر کرده و در اینجا صاحب کشتی می تواند کالا را به کشور اصلی تحویل ندهد و به همان کشوری که بارنامه به نام آن ها صادر شده ببرد و صاحب اصلی کالا ضرر کند.»

مسعود دانشمند درباره اینکه آیا راه حلی وجود دارد که گرفتار اینگونه ریسک ها نشویم، گفت: «به هرحال این راه کجی است که برخی می روند، ما می توانیم مثل انسان های متمدن خرید کنیم و شدنی است. دولت باید به بخش خصوصی اعتماد کند و تضمین بگیرد تا آن ها کالا را وارد کشور کنند. بخش خصوصی ایران تحریم نیست پس می توانیم از راه های روشن تر و بی دردسرتر و با ریسک کمتر کالا وارد کنیم.»

او افزود: «تا زمانی که دولت فکر می کند علامه دهر است و دیگران چیزی نمی فهمند، باید همین راه ها را برویم و در نهایت از داخل آن بابک زنجانی ها به وجود می آید، اگر دولت به خبرگان بخش خصوصی اعتماد کند می تواند به راحتی تجارت و صادرات و واردات انجام دهد. دولت باید به بخش خصوصی که ریشه آن در کشور است اعتماد کند نه اینکه به قول آقای مخبر با ریسک و نگرانی از کسانی که هویت مشخصی ندارند خرید کنند. توصیه من به دولت بعد این است که خودش را از ورطه تصدی گری بیرون بکشد.»

روز های نزدیک به انتخابات، روز های پرهیجان و پراضطرابی است و شاید شنیدن میزان تخفیف های غیرمعمول در صادرات نفتی و خرید های عجیب کالا های اساسی در واردات در شلوغی اخبار سیاسی و اجتماعی گم شود، اما نمی توان این را از نظر دور داشت که در نهایت کشور را باید با اقتصاد چرخاند و شیوه کسب درآمد و تامین کالا های مردم می تواند کمک بزرگی برای کسانی باشند که می خواهند در انتخابات شرکت کنند.

تعداد بازدید: 103 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  رهبر معظم انقلاب: کار فوری مجلس رای به کابینه‌ای است که آقای پزشکیان حفظه‌الله ارائه می‌کند/ هر چه زودتر کابینه پیشنهادی تصویب شود و دولت مشغول به کار شود بهتر است/ کسی را باید میدان‌دار کرد که امین، صادق، متدین و از بن دندان به جمهوری اسلامی معتقد باشد/ویدئو
  تماشا کنید: فرمان حذف ظریف/ رادیکال‌ها بی وقفه مشغول کارند
  تغییر قیمت بنزین آخرین راهکار دولت پزشکیان برای رفع ناترازی سوخت است
  نیاز واقعی کشور به هواپیما و هزینه آن در مقایسه با گزینه راه‌ آهن برقی
  فاجعه بومی گرایی در اماکن تخلیه و بارگیری رانندگان کامیون/ تقابل مردم با مردم/فیلم
  هدف حرکت قطار ترانزیتی چین به ایران چیست؟
  قوانین تصادف با موتور سیکلت
  برجام برای احیا «به‌روزرسانی» می‌شود؟
  فلاحت پیشه: دولت پزشکیان نمی‌خواهد با نتیجه انتخابات آمریکا غافلگیر شود / حضور ظریف در رأس شورای راهبردی، رویکرد اصلی دولت پزشکیان در سیاست خارجی را نشان می دهد
  بخشی از قرارداد با اپراتور هندی بندر چابهار محرمانه شد
  نقش ایران در توسعه مسیر شرقی کریدور شمال - جنوب
  10 گزینه نهایی کارگروه انتخاب وزیر برای تصدی وزارت راه و شهرسازی
  هشدار مسیح مهاجری به پزشکیان: از روزی که رسماً مشغول کار شوید، میان دو لبه زهرآگین قیچی «اصحاب تزویر» و «تشنگان قدرت» قرار خواهید داشت
  کرونا به آمریکا و انگلیس برگشته/ نمونه هایی از ابتلای جدید در ایران هم مشاهده شد
  خبر مهم مسعود پزشکیان درباره کابینه اش
  بحران مهاجران افغان وارد ابعاد تازه‌ای شد/ افسانه کمک سازمان ملل به ایران برای پناهجویان افغان/ از کمک ۲۰ میلیون دلاری تا هزینه‌کرد ۲۰۰ میلیون دلاری فقط در یک قلم‌
  دولت سیزدهم، اقتصاد را به "انا لله و انا الیه راجعون" رساند
  «سریال‌های ترکی» چگونه ترکیه را نجات داد؟
  بلای دردناکی که ۳ برادر افغان بر سر جوان تهرانی آوردند
  اوباما: بایدن باید در نامزدی خود تجدیدنظر کند
  تصادف مرگبار در محور آشخانه - جنگل گلستان/ ۳ کشته و احتمال فوت یک کودک
  نامه جمعی از کارشناسان اجتماعی به پزشکیان: صدای بی‌صدایان بمانید
  دیدار ظریف با خانواده امام موسی صدر/ هر حمایتی که نیاز باشد را برای پرونده امام موسی صدر انجام خواهیم داد
  گزینه وزارت راه وشهرسازی باید توان تحقق انتظارات زیر را داشته باشد
  مصرف گازوئیل در حمل و نقل ریلی بار ایران، یک ششم جاده است
  زن راننده کامیون اوکراینی که به آرزوی دیرینه خود رسید + عکس
  افزایش ۳۵ کیلومتری خطوط مترو
  مصرف گازوئیل در حمل و نقل ریلی بار ایران، یک ششم جاده است
  پزشکیان: به هر کس که توان حل مشکلات را دارد میدان می‌دهم، اما اگر نتوانست باید پاسخگو باشد
  شاقول سنجش مناسب ترین گزینه برای وزارت نفت
  ببینید: پایان عصر شرق‌گرایی محض! / سیاست خارجی پزشکیان، ایران را به کدام سو خواهد برد؟/ویدئو
  ویدیو / گزارش ارزشمند تحقیقی الجزیره از لحظه‌ای که حمله هفتم اکتبر رخ داد/ قسمت اول
  تماشا کنید: خنثی‌سازی زنگزور/ طرح مورد حمایت ایران که ارمنستان از آن سخن می‌گوید، چیست؟/ویدئو
  مشخصات خطوط چهارگانه جدید مترو تهران/خط 10 مترو نیاز فوری تهران
  اینفوگرافیک| همه چیزهایی که باید درباره خط ۱۰ متروی تهران بدانید
  زمان بهره برداری از خط ۱۰ متروی تهران اعلام شد/خط 10 ضروری ترین خط متروی تهران
  اولویت های وزیر بعدی راه و ترابری در حوزه ریلی
  مسیر پروژه راه آهن لرستان تغییر کرد
  اولویت راه آهن چابهار زاهدان
  میزان رأی پزشکیان و جلیلی در هر استان مشخص شد +جزئیات
  راهکارهای عملیاتی حل معضل ناترازی برق،گاز، بنزین و گازوئیل
  انتقاد مسیح مهاجری از بیانیه دیپلماتیک پزشکیان: چرا اینقدر نقش چین و روسیه را در روابط خارجی ایران پررنگ کردید؟
  تصاویری از دیدار فرماندهان سپاه با پزشکیان
  ضرورت‌های احداث سریع خط آهن ورزقان
  تمرکز درست زاکانی بر حوزه حمل و نقل ریلی و اتوبوس های برقی
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1388
iran_vatandoost@yahoo.com
طراحی و اجرا: خبرافزار