پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
یکشنبه، 31 تیر 1403 - 19:56   
 
 
   آخرین اخبار  
  اولویت های وزیر بعدی راه و ترابری در حوزه ریلی
  مسیر پروژه راه آهن لرستان تغییر کرد
  اولویت راه آهن چابهار زاهدان
  ورود واگن‌ های چینی به پایتخت تا سال آینده
  راه آهن یک سال دیگر به شهرکرد می رسد/ هموار شدن راه ایجاد کریدور ریلی اصفهان اهواز
  ۳۰ هزار میلیارد تومان به پروژه راه آهن کرمانشاه خسروی اختصاص یافت
  ایران با خط جدید ریلی به پاکستان وصل می‌ شود
  راه آهن کشور را به ریل پیشرفت بازگردانید
  تلاش اروپا در توسعه راه آهن برای مقابله با آلودگی هوا
  پروژه قطار سریع السیر مشهد در آستانه قرارداد با ژاپنی‌ها
  تامین قطار سریع السیر با سرعت 300 کیلومتر در 1400
  ایستگاه قطار‌ های سریع السیر چین از نمای بالا (فیلم)
  7 تا از سریعترین قطار ها/فیلم
  ساخت قطارهای سریع السیر با سرعت 500 کیلومتر در چین/تحریم و سرعت تاسفبار قطارها در ایران
  قطار سریع السیر چگونه کار میکند + فیلم مستند
  پنج نکته شگفت انگیز در مورد قطارهای سریع السیر ایران/ ضرورت رفع تحریم ها جهت تامین منابع مالی احداث قطارهای پرسرعت
  پول لازم برای قطار سریع السیر در ایران چقدر است؟/تنها راه رفع تحریم ها و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است
  سرمایه گذاری در حوزه ریلی ۱۵۰ میلیارد دلار عایدی در سال برای کشور
  سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی ضرورت دارد
  سرمایه گذاری میلیاردی اسپانیا در توسعه زیرساخت های ریلی
  نیاز سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در صنعت ریل/درصورت ادامه تحریم و عدم سرمایه گذاری در زیرساخت های ریلی، سالانه حدود10 هزار کشته و ده ها هزار مجروح و قطع عضو و قطع نخاع به در ملت ایران تحمیل خواهد شد
  تلاش سه ساله شرکت راه آهن بر ضد تولید ملی
  بریلی شدن سود ریلی های بورس تهران!
  افتتاح قطار سریع السیر ملی روسیه تا 2 سال آینده و راه آهن پرسرعت ایران اندر خم یک کوچه!
  برنامه های پیشنهادی متخصصین ریلی به دکتر مسعود پزشکیان
  آغاز یکپ قطعه ریلی مهم/ راه آهن شیراز عسلویه کلید خورد
  نیاز سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری در صنعت ریل در یک دهه آینده
  جدول فهرست کشورهای جهان بر پایه قربانیان ناشی از تصادف/کشورهایی که بیشترین سرمایه گذاری ریلی را داشته اند کمترین کشته نسبت به جمعیت و وسعت را دارند
  پزشکیان و اتصال راه آهن ایران به دریای سیاه
  پزشکیان و رساندن میانگین سرعت قطارها یه 120کیلومتربر ساعت
  پزشکیان و احداث 3000کیلومتر خطوط ریلی برقی پرسرعت
  پزشکیان: تامین ده هزار اتوبوس و دو هزار واگن مترو
  فانتزی راه آهن رشت آستارا؛ ساخت راه آهن رشت آستارا با سرمایه ایرانی، پوست خربزه است
  گزارش تصویری | افتتاح راه آهن سراسری زنجان در مهر ماه ۱۳۱۹ ه.ش
  دستور معاون ریاست جمهوری به وزیر راه برای اصلاح وضعیت وخیم صنعت ریلی + سند
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 106808صفحه نخست » اقتصاد- انرژِیچهارشنبه، 13 تیر 1403 - 13:47
چرا از مناظره کرسنت طفره می روند؟
  
ترابر نیوز:

رییس شورای عالی راهبردی ستاد مرکزی نفت و انرژی مسعود پزشکیان گفت: آقای جلیلی، تایید می کنید که در نامه ای به آقای احمدی نژاد گفتید که اگر قرارداد کرسنت را اجرا نکنیم خسارت چندانی به کشور وارد نمی شود و مهم نیست؟ این روزها که میلیاردها دلار جریمه شدیم تایید می کنید با نامه شما تصمیم غلط گرفتیم و متحمل کلی خسارت شدیم؟

چرا از مناظره کرسنت طفره می روند؟
 
 

تین نیوز

رییس شورای عالی راهبردی ستاد مرکزی نفت و انرژی مسعود پزشکیان گفت: آقای جلیلی، تایید می کنید که در نامه ای به آقای احمدی نژاد گفتید که اگر قرارداد کرسنت را اجرا نکنیم خسارت چندانی به کشور وارد نمی شود و مهم نیست؟ این روزها که میلیاردها دلار جریمه شدیم تایید می کنید با نامه شما تصمیم غلط گرفتیم و متحمل کلی خسارت شدیم؟

به گزارش تین نیوز به نقل از ایلنا، امید وطن خواه در نشست خبری با موضوع کرسنت، FATF و ناترازی که در ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان برگزار شد، اظهار داشت: شعار جمهوری اسلامی؛ استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود، شعاری که ۹۸ درصد جمعیت به آن آری گفتند و جمهوری اسلامی استقرار یافت، اکنون چه اتفاقی افتاده که بعد بیش از ۴ دهه به جایی رسیدیم که مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری به ۳۹ درصد رسیده است؟

وطن خواه افزود: مهمترین دلیل این میزان مشارکت عدم توجه مسئولین به شعارهای بنیادی انقلاب است.

وی بیان داشت: برابری، معیشت، آزادی سیاسی و اندیشه و..  از جمله سرفصل های قانون و حقوق ملت است و در عرصه های مختلف به آن اشاره شده است.

وی بیان داشت: قرار نیست پزشکیان کار جدیدی انجام دهد آمده است قانون اساسی را که عصاره خون فرزندان انقلاب از شهدای زمان انقلاب و جنگ تا شهدای اندیشه اجرا کند، آمده است که قانون اساسی، بیان اندیشه و نقد حاکمیت را داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما آمده ایم با کاسبان تحریم و فرهنگ دروغ مبارزه کنیم و دولتی حاکم شود که محوریت آن تعهد، تجربه و تخصص باشد.

وی افزود: ما مجبوریم که با دنیا مذاکره کنیم دولتها بوجود آمده اند که مذاکره کنند، مذاکره با چند کشور همسایه و دوست که کار خارق العاده ای نیست، مذاکره با دشمن مهم است ولی باید بر اساس برد-برد باشد.

رییس شورای عالی راهبردی ستاد مرکزی نفت و انرژی مسعود پزشکیان بیان داشت: کاسبان تحریم مخالف مذاکره و FATF هستند و به ناترازی ها اعتقاد دارند و این وضعیت ریشه در فساد دارد، ما آمده ایم که با این مفسدین مبارزه کنیم.

وی گفت: امیدواریم اتفاقی که در افغانستان رخ داده در ایران تکرار نشود و جلوگیری از این موضوع با اعتماد مردم امکانپذیر است.

وی در ادامه به موضوع کرسنت اشاره و اظهار داشت: شما که در خصوص قرارداد کرسنت ادعا دارید چرا جرات مناظره ندارید؟ پاسخ دهید که با مردم چه کردید؟

وطن خواه بیان داشت: آقای جلیلی این درست است که کسانی که در پرونده کرسنت دستگیر شدند مورد آزار و اذیت قرار گرفتند؟ آقای جلیلی این درست است که معاون وزیر اطلاعات در نامه ای از شما خواسته است که کل تحقیقاتی که تیم اول از این متهمان به عمل آورده است، نادیده گرفته شود ، اما شما به این نامه توجهی نشان ندادید و تحقیقاتی که با آزار و اذیت متهمان اخذ شده بود را مبنا قرار دادید؟

وی ادامه داد: آقای جلیلی چرا آقای احمدی نژادِ مخالف کرسنت در نهایت از کرسنت دفاع و خواستار اجرای آن شد ، چرا جنابعالی مانع دستور رئیس جمهور وقت شدید؟ احمدی نژاد که زنگنه و خاتمی نبود! شما بر چه اساسی جلوی اجرای دستور مافوق خود را گرفتید؟

رییس شورای عالی راهبردی ستاد مرکزی نفت و انرژی مسعود پزشکیان آقای جلیلی به شما مکرر ابلاغ شد که قرار بود گاز کرسنت به شیخ نشین شارجه صادر شود و این شیخ نشین با ابوظبی رقابت دیرینه دارد و با انعقاد قرارداد کرسنت ابوظبی با سفارت آمریکا و عربستان هماهنگ شد که این قرارداد کنسل شود تا شارجه از لحاظ تامین انرژی مستقل نشود. به نظر شما چرا حرکت شما همراستا با حرکت آمریکا بود و منافع آمریکا و عربستان را تامین کرد؟ اینها تماماً در اسناد رسمی بین المللی قابل رویت است.

وی گفت: آقای جلیلی مگر شما نمی گویید قرارداد با قیمت پایین بسته شده بود، مگر خبر ندارید که مکانیسم تجدید نظر در قیمت قرارداد پیش بینی شده بود و حتی نامه ای که اسفند ۸۳ شرکت نفت به کرسنت زده بود که قیمت نفت بالا رفته است و باید تجدیدنظری در قیمت گاز بکنیم، به رویت شما رسانده شده است، چرا به این موضوع توجه نکردید و جلوی مذاکرات تیم آقای احمدی نژاد را گرفتید؟

وطن خواه تاکید کرد: آقای جلیلی، اصلاح طلب ها قرارداد را بسته بودند اما شما چرا جلوی هر مذاکره مجدد را گرفتید و حتی همفکرانتان که می خواستند مذاکره کنند را مانع شدید؟

وی ادامه داد: آقای جلیلی شما خواستید این موضوع را سیاسی کنید در صورتی که همه دولتهای موافق آن بودند، چراکه هم برای کشور درآمد داشت هم امارات به ما وابسته می شد. اما شما مانع شدید. آیا شما بیشتر از رییس جمهور و وزیر نفت اطلاعات داشتید ؟

رییس شورای عالی راهبردی ستاد مرکزی نفت و انرژی مسعود پزشکیان گفت: آقای جلیلی، اصلاً حرف شما درست، یک  سری آدم فاسد در این موضوع بودند، دستگاه قضایی دو بار رسیدگی کرده و اگر فسادی بوده حتماً برخورد کرده اما چرا جلوی قرارداد را گرفتید؟ ما از قطر در صادرات گاز به امارات عقب افتادیم و کلی درآمد را از دست دادیم و امروز به خاطر اجرا نکردن قرارداد باید ضرر حدود ۱۸ میلیارد دلاری بدهیم .

وی ادامه داد:  آقای جلیلی ، تایید می کنید که در نامه ای به آقای احمدی نژاد گفتید که اگر قرارداد کرسنت را اجرا نکنیم خسارت چندانی به کشور وارد نمی شود و مهم نیست؟ این روزها که میلیاردها دلار جریمه شدیم تایید می کنید با نامه شما تصمیم غلط گرفتیم و متحمل کلی خسارت شدیم؟

وطن خواه خاطرنشان کرد: آقای جلیلی شما بهتر می دانید که اعتبار بین المللی شرکت های کشور چقدر اهمیت دارند، اما کاری که با ما عدم اجرای کرسنت کرد اعتبار ۱۰۰ ساله شرکت نفت را یکجا حراج کردیم، چرا این بلا را سر شرکت نفت آوردیم؟

وی تاکید کرد: آقای جلیلی شما می دانید که قطری ها بعد از ما ، قرارداد گاز دلفین را با امارات بستند که منهای هزینه انتقالش، قیمتش پایین تر از قرارداد ما بود؟ به نظرشما اگر ما قرارداد کرسنت را اجرا کرده بودیم امروز امارات سر جزایر سه گانه متعلق به ما این همه می ‍توانست به کشور ما و عزت ما حمله کرده و کشور ما را تهدید کند ؟ آیا به نظر شما این همه مشکلات توسط شما ایجاد نشده است؟

رییس شورای عالی راهبردی ستاد مرکزی نفت و انرژی مسعود پزشکیان گفت: آقای جلیلی چرا از مناظره و رو در رو شدن با مسولین وزارت ارشد که از قرار داد کرسنت دفاع میکنند، چندین سال است که به شدت هراس دارید؟

وی خطاب به مردم گفت: برد هر رای شما از موشک کروز بیشتر است، صندوق رای متعلق به مردم است، نظام مال مردم است، چند درصدی که این را نمی خواهند از کشور خارج شوند.

رییس شورای عالی راهبردی ستاد مرکزی نفت و انرژی مسعود پزشکیان در خاتمه ابراز امیدواری کرد که روز شنبه جشن پیروزی را برای ملت خواهیم گرفت.

تعداد بازدید: 119 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  رهبر معظم انقلاب: کار فوری مجلس رای به کابینه‌ای است که آقای پزشکیان حفظه‌الله ارائه می‌کند/ هر چه زودتر کابینه پیشنهادی تصویب شود و دولت مشغول به کار شود بهتر است/ کسی را باید میدان‌دار کرد که امین، صادق، متدین و از بن دندان به جمهوری اسلامی معتقد باشد/ویدئو
  تماشا کنید: فرمان حذف ظریف/ رادیکال‌ها بی وقفه مشغول کارند
  تغییر قیمت بنزین آخرین راهکار دولت پزشکیان برای رفع ناترازی سوخت است
  نیاز واقعی کشور به هواپیما و هزینه آن در مقایسه با گزینه راه‌ آهن برقی
  فاجعه بومی گرایی در اماکن تخلیه و بارگیری رانندگان کامیون/ تقابل مردم با مردم/فیلم
  هدف حرکت قطار ترانزیتی چین به ایران چیست؟
  قوانین تصادف با موتور سیکلت
  برجام برای احیا «به‌روزرسانی» می‌شود؟
  فلاحت پیشه: دولت پزشکیان نمی‌خواهد با نتیجه انتخابات آمریکا غافلگیر شود / حضور ظریف در رأس شورای راهبردی، رویکرد اصلی دولت پزشکیان در سیاست خارجی را نشان می دهد
  بخشی از قرارداد با اپراتور هندی بندر چابهار محرمانه شد
  نقش ایران در توسعه مسیر شرقی کریدور شمال - جنوب
  10 گزینه نهایی کارگروه انتخاب وزیر برای تصدی وزارت راه و شهرسازی
  هشدار مسیح مهاجری به پزشکیان: از روزی که رسماً مشغول کار شوید، میان دو لبه زهرآگین قیچی «اصحاب تزویر» و «تشنگان قدرت» قرار خواهید داشت
  کرونا به آمریکا و انگلیس برگشته/ نمونه هایی از ابتلای جدید در ایران هم مشاهده شد
  خبر مهم مسعود پزشکیان درباره کابینه اش
  بحران مهاجران افغان وارد ابعاد تازه‌ای شد/ افسانه کمک سازمان ملل به ایران برای پناهجویان افغان/ از کمک ۲۰ میلیون دلاری تا هزینه‌کرد ۲۰۰ میلیون دلاری فقط در یک قلم‌
  دولت سیزدهم، اقتصاد را به "انا لله و انا الیه راجعون" رساند
  «سریال‌های ترکی» چگونه ترکیه را نجات داد؟
  بلای دردناکی که ۳ برادر افغان بر سر جوان تهرانی آوردند
  اوباما: بایدن باید در نامزدی خود تجدیدنظر کند
  تصادف مرگبار در محور آشخانه - جنگل گلستان/ ۳ کشته و احتمال فوت یک کودک
  نامه جمعی از کارشناسان اجتماعی به پزشکیان: صدای بی‌صدایان بمانید
  دیدار ظریف با خانواده امام موسی صدر/ هر حمایتی که نیاز باشد را برای پرونده امام موسی صدر انجام خواهیم داد
  گزینه وزارت راه وشهرسازی باید توان تحقق انتظارات زیر را داشته باشد
  مصرف گازوئیل در حمل و نقل ریلی بار ایران، یک ششم جاده است
  زن راننده کامیون اوکراینی که به آرزوی دیرینه خود رسید + عکس
  افزایش ۳۵ کیلومتری خطوط مترو
  مصرف گازوئیل در حمل و نقل ریلی بار ایران، یک ششم جاده است
  پزشکیان: به هر کس که توان حل مشکلات را دارد میدان می‌دهم، اما اگر نتوانست باید پاسخگو باشد
  شاقول سنجش مناسب ترین گزینه برای وزارت نفت
  ببینید: پایان عصر شرق‌گرایی محض! / سیاست خارجی پزشکیان، ایران را به کدام سو خواهد برد؟/ویدئو
  ویدیو / گزارش ارزشمند تحقیقی الجزیره از لحظه‌ای که حمله هفتم اکتبر رخ داد/ قسمت اول
  تماشا کنید: خنثی‌سازی زنگزور/ طرح مورد حمایت ایران که ارمنستان از آن سخن می‌گوید، چیست؟/ویدئو
  مشخصات خطوط چهارگانه جدید مترو تهران/خط 10 مترو نیاز فوری تهران
  اینفوگرافیک| همه چیزهایی که باید درباره خط ۱۰ متروی تهران بدانید
  زمان بهره برداری از خط ۱۰ متروی تهران اعلام شد/خط 10 ضروری ترین خط متروی تهران
  اولویت های وزیر بعدی راه و ترابری در حوزه ریلی
  مسیر پروژه راه آهن لرستان تغییر کرد
  اولویت راه آهن چابهار زاهدان
  میزان رأی پزشکیان و جلیلی در هر استان مشخص شد +جزئیات
  راهکارهای عملیاتی حل معضل ناترازی برق،گاز، بنزین و گازوئیل
  انتقاد مسیح مهاجری از بیانیه دیپلماتیک پزشکیان: چرا اینقدر نقش چین و روسیه را در روابط خارجی ایران پررنگ کردید؟
  تصاویری از دیدار فرماندهان سپاه با پزشکیان
  ضرورت‌های احداث سریع خط آهن ورزقان
  تمرکز درست زاکانی بر حوزه حمل و نقل ریلی و اتوبوس های برقی
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1388
iran_vatandoost@yahoo.com
طراحی و اجرا: خبرافزار