پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
یکشنبه، 31 تیر 1403 - 20:19   
 
 
   آخرین اخبار  
  اولویت های وزیر بعدی راه و ترابری در حوزه ریلی
  مسیر پروژه راه آهن لرستان تغییر کرد
  اولویت راه آهن چابهار زاهدان
  ورود واگن‌ های چینی به پایتخت تا سال آینده
  راه آهن یک سال دیگر به شهرکرد می رسد/ هموار شدن راه ایجاد کریدور ریلی اصفهان اهواز
  ۳۰ هزار میلیارد تومان به پروژه راه آهن کرمانشاه خسروی اختصاص یافت
  ایران با خط جدید ریلی به پاکستان وصل می‌ شود
  راه آهن کشور را به ریل پیشرفت بازگردانید
  تلاش اروپا در توسعه راه آهن برای مقابله با آلودگی هوا
  پروژه قطار سریع السیر مشهد در آستانه قرارداد با ژاپنی‌ها
  تامین قطار سریع السیر با سرعت 300 کیلومتر در 1400
  ایستگاه قطار‌ های سریع السیر چین از نمای بالا (فیلم)
  7 تا از سریعترین قطار ها/فیلم
  ساخت قطارهای سریع السیر با سرعت 500 کیلومتر در چین/تحریم و سرعت تاسفبار قطارها در ایران
  قطار سریع السیر چگونه کار میکند + فیلم مستند
  پنج نکته شگفت انگیز در مورد قطارهای سریع السیر ایران/ ضرورت رفع تحریم ها جهت تامین منابع مالی احداث قطارهای پرسرعت
  پول لازم برای قطار سریع السیر در ایران چقدر است؟/تنها راه رفع تحریم ها و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است
  سرمایه گذاری در حوزه ریلی ۱۵۰ میلیارد دلار عایدی در سال برای کشور
  سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی ضرورت دارد
  سرمایه گذاری میلیاردی اسپانیا در توسعه زیرساخت های ریلی
  نیاز سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در صنعت ریل/درصورت ادامه تحریم و عدم سرمایه گذاری در زیرساخت های ریلی، سالانه حدود10 هزار کشته و ده ها هزار مجروح و قطع عضو و قطع نخاع به در ملت ایران تحمیل خواهد شد
  تلاش سه ساله شرکت راه آهن بر ضد تولید ملی
  بریلی شدن سود ریلی های بورس تهران!
  افتتاح قطار سریع السیر ملی روسیه تا 2 سال آینده و راه آهن پرسرعت ایران اندر خم یک کوچه!
  برنامه های پیشنهادی متخصصین ریلی به دکتر مسعود پزشکیان
  آغاز یکپ قطعه ریلی مهم/ راه آهن شیراز عسلویه کلید خورد
  نیاز سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری در صنعت ریل در یک دهه آینده
  جدول فهرست کشورهای جهان بر پایه قربانیان ناشی از تصادف/کشورهایی که بیشترین سرمایه گذاری ریلی را داشته اند کمترین کشته نسبت به جمعیت و وسعت را دارند
  پزشکیان و اتصال راه آهن ایران به دریای سیاه
  پزشکیان و رساندن میانگین سرعت قطارها یه 120کیلومتربر ساعت
  پزشکیان و احداث 3000کیلومتر خطوط ریلی برقی پرسرعت
  پزشکیان: تامین ده هزار اتوبوس و دو هزار واگن مترو
  فانتزی راه آهن رشت آستارا؛ ساخت راه آهن رشت آستارا با سرمایه ایرانی، پوست خربزه است
  گزارش تصویری | افتتاح راه آهن سراسری زنجان در مهر ماه ۱۳۱۹ ه.ش
  دستور معاون ریاست جمهوری به وزیر راه برای اصلاح وضعیت وخیم صنعت ریلی + سند
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 106806صفحه نخست » هوایی2چهارشنبه، 13 تیر 1403 - 13:43
دولت آقای پزشکیان، دولت آمارهای دروغ نیست/ ادعای توسعه صنعت هوایی واقعیت ندارد
  
ترابر نیوز:

اعضای ستاد صنعت هوانوردی و فرودگاهی مسعود پزشکیان به موضوعاتی از قبیل طرد متخصصان از صنعت هوایی کشور، لزوم تعیین تکلیف در مورد تحریم ها، ارائه آمار غلط درباره توسعه صنعت هوایی و عضویت در کنوانسیون های بین المللی اشاره کردند.

دولت آقای پزشکیان، دولت آمارهای دروغ نیست/ ادعای توسعه صنعت هوایی واقعیت ندارد
 
 

تین نیوز

اعضای ستاد صنعت هوانوردی و فرودگاهی مسعود پزشکیان عصر امروز در یک کنفرانس خبری به موضوعاتی از قبیل طرد متخصصان از صنعت هوایی کشور، لزوم تعیین تکلیف در مورد تحریم ها، ارائه آمار غلط درباره توسعه صنعت هوایی و عضویت در کنوانسیون های بین المللی اشاره کردند.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایلنا، کنفرانس خبری ستاد صنعت هوانوردی و فرودگاهی مسعود پزشکیان عصر امروز برگزار شد. در این رویداد رئیس ستاد به همراه سه تن از اعضای شورای سیاستگذاری پاسخگوی پرسش های خبرنگاران و دیگر حاضران در نشست بودند.

شایسته سالاری در دولت پزشکیان موردتوجه است

محمدصادق دست فروشان رییس کمیته هوانوردی و فرودگاهی مسعود پزشکیان در این رویداد گفت: اگر می خواهیم در کشور رشد هشت درصدی اقتصاد را تجربه کنیم، سیستم های هوانوردی و فرودگاهی نقش مهمی در تحقق این امر دارد بنابراین ما دنبال توسعه زیرساخت های فرودگاهی هستیم.

وی افزود: فرودگاه های کشورهای اطراف قابل مقایسه با فرودگاه های کشور ما حتی فرودگاه امام خمینی(ره) نیستند و این عقب ماندگی برآمده از تحریم هاست و به همین دلیل است که آقای پزشکیان می گوید تحریم ها باید تعیین تکلیف شود.

دست فروشان در ادامه به موضوع تخصص گرایی در صنعت هوایی پرداخت و اظهار کرد: متاسفانه متخصصین صنعت هواپیمایی مورد کم لطفی قرار گرفته اند و در سال های گذشته حدود 40 نفر از این متخصصان به دلیل دیدگاه های بسته ای که وجود دارد کنار گذاشته شدند در حالی که اینها اصلا موضع سیاسی نداشتند و فقط متخصص بودند و به جای آنها افراد غیرمتخصص در سمت هایی همچون معاونت های مدیرعاملان منصوب می شوند بدون اینکه تخصص و تجربه ای در این زمینه داشته باشند و تعداد این افراد هم کم نیست.

رییس کمیته هوانوردی و فرودگاهی مسعود پزشکیان تصریح کرد: در دولت آقای پزشکیان شایسته سالاری مورد توجه قرار دارد و قرار است به رغم تحریم ها صنعت هواپیمایی از این بن بست نجات یابد.  

ادعای توسعه صنعت هوایی واقعیت ندارد

رامین کاشف آذر عضو شورای سیاستگذاری ستاد هوانوردی و فرودگاهی مسعود پزشکیان و دیگران سخنران این رویداد در پاسخ به پرسش های خبرنگاران توضیح داد: در بازار خدمات هوایی کشور عرضه خیلی کمتر از تقاضا است و این خود به ایجاد رانت می انجامد، سیاست آقای پزشکیان این است که بازار را به تعادل برساند.

وی افزود: نوسازی ناوگان هوایی بدون رفع تحریم ها سخت است و باید برای این امر یک تصمیم جدی گرفته شود.

کاشف آذر ادامه داد: عدم شایسته سالاری را در همه دولت ها داشتیم اما آقای دکتر پزشکیان این ویژگی را دارد که می شود مطالبه شایسته سالاری را از ایشان داشته باشیم. ایران از عدم شایسته سالاری و فرقه بازی رنج می برد.

عضو شورای سیاستگذاری ستاد هوانوردی و فرودگاهی تصریح کرد: اینکه می گویند صنعت هوایی کشور در حال توسعه است واقعیت ندارد، توجه داشته باشید که اتحادیه بین المللی فرودگاه ها شاخص های رشد را شمار اعزام ها و پذیرش های داخلی و اعزام ها و پذیرش های بین المللی، نشست و برخواست هواپیما و کارگو اعلام کرده است. در این شرایط خوب است بدانید پس از برجام در سال حدود 60 میلیون اعزام و پذیرش داخلی در ایران رخ داد و امروز این رقم به 38 میلیون کاهش یافته است. همچنین اعزام و پذیرش خارجی کشور امسال به چهار میلیون در سال کاهش یافته در حالی که پس از برجام 12 میلیون در سال بود.

عضویت در کیپ تاون از برنامه های دکتر پزشکیان است

آرمان بیات، عضو دیگر شورای هوانوردی و فرودگاهی مسعود پزشکیان در کنفرانس خبری ستاد صنعت هوانوردی و فرودگاهی این نامزد انتخاباتی اظهار کرد: برنامه توسعه ناوگان به چند رکن بستگی دارد که اصلی ترین آن بازار است، این امر همچنین نیاز به باز شدن فضای سیاسی دارد.

وی افزود: علاوه بر اینها اگر بخواهیم ناوگان را نوسازی کنیم باید روابط بین المللی کشور را ارتقا دهیم و باید عضو کنوانسیون کیپ تاون شویم و عضویت در این کنوانسیون در برنامه های آقای پزشکیان است، ما حتی پس از برجام هم عضو کیپ تاون نشدیم در حالی که این عضویت برای ارتقای صنعت هوایی اجتناب ناپذیر است. علاوه بر اینها باید ریسک اقتصادی کشور را پایین آوریم.

بیات خاطرنشان کرد: صنعت هوانوردی فقط ایرلاین نیست و شامل زیرساخت ها هم می شود و ارتقای زیرساخت ها می تواند به ایجاد درآمدهایی بینجامد که در صنعت هوایی خرج شود. دولت باید ابتدا شرایط نوسازی و بهسازی ناوگان را فراهم کند و وقتی این اتفاق افتاد و هواپیما تامین شد از سوخت باید به عنوان یک ابزار حمایتی استفاده کند. شرکت های هواپیمایی باید شرایط رقابتی داشته باشند که خودشان همدیگر را حذف یا مردم آنها را حذف کنند نه اینکه دولت آنها را حذف کند.

وی یادآور شد: بهسازی و آموزش نیروی انسانی در برنامه صنعت هوایی کشور است و ایجاد شبکه داخلی کوتاه بین مسیرها نیز در دستور کار دولت احتمالی آقای دکتر پزشکیان قرار دارد همچنین شکل تامین ارز و بروکراسی ارزی در صنعت محل ایراد است که باید شفاف شود و شفافیت آن از موضوع سوخت هم اهمیت بیشتری دارد. دولت آقای پزشکیان دولت آمارهای دروغ و غلط نیست.

در انتصابات متخصصان رگ گردنمان را گرو می گذاریم

ناصر آقایی، عضو شورای سیاستگذاری ستاد هوانوردی و فرودگاهی مسعود پزشکیان گفت: در صنعت هوایی و در شرکت های فرودگاهی کشور هیچ اعتباری دولتی نداریم و این شرکت خصوصی است و با اینکه در سال های گذشته بیشتر درآمد این شرکت از حوزه هوایی بوده و در دیگر حوزه ها درآمدها کاهش یافته است اما سهم ما از درآمدهای هوایی هم رو به افت است.   

وی اضافه کرد: در سال های گذشته شرایطی به وجود آمده که تنها پروازهایی که مجبور بودند از ایران عبور کنند ایران را به عنوان مسیر هوایی انتخاب می کردند، در این سال ها همچنین فرصت انعقاد یادداشت تفاهم هایی برای شرکت های فرودگاهی فراهم شد اما در دولت گذشته به دلیل انتصاب غیرمتخصصان امکان تمدید قراردادهایی که پیش از این دولت منعقد شده بود از بین رفت. همچنین گفتنی است که درآمدهای غیرهوانوردی صنعت هوایی امروز به کمتر از 15 درصد کاهش یافته است و در سه سال گذشته یک مورد قرارداد سرمایه گذاری در بیش از پنجاه فرودگاه کشور نداشتیم.

آقایی ادامه داد: فضای تجاری فرودگاه امام خمینی به قدری ضعیف است که وقتی مسافر از فرودگاه دبی به این فرودگاه می آید شوکه می شود و دلیل این اتفاقات انتصاب کارنابلدان است.

وی تصریح کرد: دکتر پزشکیان از افراد متخصص فارغ از اینکه با ایشان همسو باشد یا نباشد بهره خواهد برد و ما صنعت هوایی را با همه گرایش های سیاسی می چرخانیم و به قول آقای پزشکیان در این مورد رگ گردنمان را گرو می گذاریم.

تعداد بازدید: 118 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  رهبر معظم انقلاب: کار فوری مجلس رای به کابینه‌ای است که آقای پزشکیان حفظه‌الله ارائه می‌کند/ هر چه زودتر کابینه پیشنهادی تصویب شود و دولت مشغول به کار شود بهتر است/ کسی را باید میدان‌دار کرد که امین، صادق، متدین و از بن دندان به جمهوری اسلامی معتقد باشد/ویدئو
  تماشا کنید: فرمان حذف ظریف/ رادیکال‌ها بی وقفه مشغول کارند
  تغییر قیمت بنزین آخرین راهکار دولت پزشکیان برای رفع ناترازی سوخت است
  نیاز واقعی کشور به هواپیما و هزینه آن در مقایسه با گزینه راه‌ آهن برقی
  فاجعه بومی گرایی در اماکن تخلیه و بارگیری رانندگان کامیون/ تقابل مردم با مردم/فیلم
  هدف حرکت قطار ترانزیتی چین به ایران چیست؟
  قوانین تصادف با موتور سیکلت
  برجام برای احیا «به‌روزرسانی» می‌شود؟
  فلاحت پیشه: دولت پزشکیان نمی‌خواهد با نتیجه انتخابات آمریکا غافلگیر شود / حضور ظریف در رأس شورای راهبردی، رویکرد اصلی دولت پزشکیان در سیاست خارجی را نشان می دهد
  بخشی از قرارداد با اپراتور هندی بندر چابهار محرمانه شد
  نقش ایران در توسعه مسیر شرقی کریدور شمال - جنوب
  10 گزینه نهایی کارگروه انتخاب وزیر برای تصدی وزارت راه و شهرسازی
  هشدار مسیح مهاجری به پزشکیان: از روزی که رسماً مشغول کار شوید، میان دو لبه زهرآگین قیچی «اصحاب تزویر» و «تشنگان قدرت» قرار خواهید داشت
  کرونا به آمریکا و انگلیس برگشته/ نمونه هایی از ابتلای جدید در ایران هم مشاهده شد
  خبر مهم مسعود پزشکیان درباره کابینه اش
  بحران مهاجران افغان وارد ابعاد تازه‌ای شد/ افسانه کمک سازمان ملل به ایران برای پناهجویان افغان/ از کمک ۲۰ میلیون دلاری تا هزینه‌کرد ۲۰۰ میلیون دلاری فقط در یک قلم‌
  دولت سیزدهم، اقتصاد را به "انا لله و انا الیه راجعون" رساند
  «سریال‌های ترکی» چگونه ترکیه را نجات داد؟
  بلای دردناکی که ۳ برادر افغان بر سر جوان تهرانی آوردند
  اوباما: بایدن باید در نامزدی خود تجدیدنظر کند
  تصادف مرگبار در محور آشخانه - جنگل گلستان/ ۳ کشته و احتمال فوت یک کودک
  نامه جمعی از کارشناسان اجتماعی به پزشکیان: صدای بی‌صدایان بمانید
  دیدار ظریف با خانواده امام موسی صدر/ هر حمایتی که نیاز باشد را برای پرونده امام موسی صدر انجام خواهیم داد
  گزینه وزارت راه وشهرسازی باید توان تحقق انتظارات زیر را داشته باشد
  مصرف گازوئیل در حمل و نقل ریلی بار ایران، یک ششم جاده است
  زن راننده کامیون اوکراینی که به آرزوی دیرینه خود رسید + عکس
  افزایش ۳۵ کیلومتری خطوط مترو
  مصرف گازوئیل در حمل و نقل ریلی بار ایران، یک ششم جاده است
  پزشکیان: به هر کس که توان حل مشکلات را دارد میدان می‌دهم، اما اگر نتوانست باید پاسخگو باشد
  شاقول سنجش مناسب ترین گزینه برای وزارت نفت
  ببینید: پایان عصر شرق‌گرایی محض! / سیاست خارجی پزشکیان، ایران را به کدام سو خواهد برد؟/ویدئو
  ویدیو / گزارش ارزشمند تحقیقی الجزیره از لحظه‌ای که حمله هفتم اکتبر رخ داد/ قسمت اول
  تماشا کنید: خنثی‌سازی زنگزور/ طرح مورد حمایت ایران که ارمنستان از آن سخن می‌گوید، چیست؟/ویدئو
  مشخصات خطوط چهارگانه جدید مترو تهران/خط 10 مترو نیاز فوری تهران
  اینفوگرافیک| همه چیزهایی که باید درباره خط ۱۰ متروی تهران بدانید
  زمان بهره برداری از خط ۱۰ متروی تهران اعلام شد/خط 10 ضروری ترین خط متروی تهران
  اولویت های وزیر بعدی راه و ترابری در حوزه ریلی
  مسیر پروژه راه آهن لرستان تغییر کرد
  اولویت راه آهن چابهار زاهدان
  میزان رأی پزشکیان و جلیلی در هر استان مشخص شد +جزئیات
  راهکارهای عملیاتی حل معضل ناترازی برق،گاز، بنزین و گازوئیل
  انتقاد مسیح مهاجری از بیانیه دیپلماتیک پزشکیان: چرا اینقدر نقش چین و روسیه را در روابط خارجی ایران پررنگ کردید؟
  تصاویری از دیدار فرماندهان سپاه با پزشکیان
  ضرورت‌های احداث سریع خط آهن ورزقان
  تمرکز درست زاکانی بر حوزه حمل و نقل ریلی و اتوبوس های برقی
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1388
iran_vatandoost@yahoo.com
طراحی و اجرا: خبرافزار